Medale Mistrzostw Polski w Sumo

W dniach 15-16.09.2018r. w Kobylinie Woj. Wielkopolskie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików i Kadetów w Sumo.

Duży sukces odnieśli zawodnicy JUDO Zielińscy Kwidzyn trenowani przez Tomasza Wiśniewskiego oraz Artura Korocińskiego startujący w barwach UKSJ NIPPON Olsztyn zdobywają trzy medale.

W grupie wiekowej Młodzików  kat. wag. 40kg Zuzanna Domke zajęła II m-ce zdobywając srebrny medal, w kat.wag. 45kg Klaudia Kaczor wywalczyła brązowy medal zajmując III m-ce, w kat. wag. +70kg Miłosz Baszczyński zajął III m-ce zdobywając brązowy medal.

Na słowa uznania zasługują również Patryk Polech który w kat. wag. 55kg zajął V m-ce oraz Hubert Olszowiec który  zajął również V m-ce w kat. wag. 70kg.

Dobra forma sportowa zawodników JUDO Zielińscy Kwidzyn  w Mistrzostwach Polski w Sumo pozwala potrzeć z optymizmem  w przyszłość w aspekcie zbliżającego się terminu rozegrania  w dniach 21-22.09.2018r. w Gorzowie Wielkopolskim Pucharu Polski Młodzików w Sumo  który będzie kwalifikacją do zaplanowanych w dniach 26-28.10.2018r. Mistrzostw Europy Młodzików, Kadetów i Juniorów w Sumo  Estońskim Rakvere.

Gratulujemy zawodnikom oraz trenerom, zachęcamy do dalszej intensywnej pracy której celem będzie osiągnięcie jeszcze lepszych wyników sportowych.